جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تصویر شاخص فروش بلبرینگ

خرید و فروش بلبرینگ اصل

یک مرکز فروش بلبرینگ معتبر و دارای سابقه بالا در تامین کالای باکیفیت و قیمت مناسب بهترین گزینه برای خرید مطمئن شما مشتریان و صنعتگران عزیز خواهد بود . با توسعه کسب و کار آنلاین نیز برای خرید آسان و حذف محدودیت های مکانی و زمانی ، ما در گروه صنعتی پارتاک مفتخریم  انواع بلبرینگ صنعتی و قطعات مصرفی شما را در هر نقطه از کشور عزیزمان ایران ، در کوتاهترین زمان ممکن به دست شما برسانیم .

پارتاک صنعت، وارد کننده و تامین کننده انواع قطعات اتوماسیون صنعتی

برندهای بلبرینگ

بلبرینگ kyk

روند سفارش محصول از پارتاک صنعت

بلبرینگ ها انواع مختلفی دارند و در صنایع مختلفی به کار گرفته می شوند. این قطعه در ماشین آلات و تجهیزات صنعتی کاربرد بسیار مهم و اساسی دارند . از طرفی بالا بودن قیمت بلبرینگ باعث می شود تا برخی مراکز فروش ،  نمونه های تقلبی را در اختیار شما قرار دهند و به دنبال آن شما شاهد بروز مشکل در دستگاه ها و تجهیزات خود خواهید بود. همچنین نداشتن آگاهی لازم در هنگام خرید بلبرینگ باعث بروز مشکلاتی از این قبیل می شود. درنتیجه لازم است که برای خرید این قطعه مهم به سراغ یک مرکز فروش بلبرینگ معتبر و مطمئن بروید. توصیه می کنیم که برای آگاهی کامل نسبت به انواع بلبرینگ و نحوه جامع خرید بلبرینگ  با ما همراه شوید.

بلبرینگ چیست ؟

همان قدر که در بسیار از موارد در صنعت وجود ااصطکاک امری مهم و ضروری بوده است ، در بسیاری از مواقع نیز وجود اصطکاک باعث مشکلات زیادی از جمله: خوردگی ، ساییدگی ، آلودگی صوتی و موارد دیگری می شود .از همین بابت باید قطعاتی ساخته می شد تا از بروز این خسارات و مشکلات جلوگیری کند ، لذا در همین راستا و به مرور زمان و پیشرفت علم و صنعت بلبرینگ ها به وجود آمدند و امروزه وجود بلبرینگ ها امری اجتناب ناپذیر در صنایع بوده است.

دسته بندی برای خرید بلبرینگ

بلبرینگ ها می توانند بر اساس ساچمه ها، تولیدکننده، نوع مواد اولیه به کاربرده شده در ساخت آن ها و بسیاری موارد دیگر دسته بندی شوند، اما ممکن است که شما در هنگام خرید بلبرینگ با دسته بندی های دیگری که مهندسان مکانیک با توجه به نوع بار تحمیلی به بلبرینگ انجام می دهند، مواجه شوید. این بارهای تحمیلی در انواع بارهای محوری، شعاعی و ترکیبی وجود دارند که در افزایش سرعت و دقت حرکت های مکانیکی دستگاه ها نقش مهمی را ایفا می کنند. انواع بیرینگ بر اساس بار تحمیلی به شکل زیر دسته بندی می شوند:

 • بلبرینگ محوری چیست ؟

این نوع بیرینگ ها که به آن ها بیرینگ های کف گرد هم میگویند بار محوری را تحمل می کنند . زمانی که فقط بار محوری وجود داشته باشد ازبلبرینگ محوری استفاده می شود . در جدول زیر انواع این بیرینگ ها معرفی شده اند.

رولر بیرینگ محوریبلبرینگ محوری
رولر بیرینگ استوانه ایبلبرینگ محوری ساده
رولر بیرینگ سوزنیبلبرینگ محوری تماس زاویه ای
رولر بیرینگ مخروطی 
رولر بیرنگ بشکه ای یا کف گرد 
 • بلبرینگ  شعاعی چیست؟

این نوع از بیرینگ ها در زمانی که نیاز باشد دور و بار تحمیلی تغییر کند مورد استفاده قرار میگیرند و بار شعاعی را تحمل می کنند. در هنگام کار به هیچ وجه نباید حرکت چرخش این بیرینگ ها متوقف و یا کند شود که مسلما با وجود چنین مشکلی عمر بلبرینگ به پایان رسیده و باید تعویض شود.از انواع بیرینگ های شعاعی میتوان به بلبرینگ های خود تنظیم ، ،بلبرینگ های شیار عمیق و یاتاقان ها اشاره کرد.در جدول زیر انواع این بیرینگ ها معرفی شده اند.

رولر بیرینگ شعاعیبلبرینگ شعاعی
رولر بیرینگ استوانه ایبلبرینگ شیار عمیق
رولر بیرینگ سوزنیبلبرینگ تماس زاویه ای
رولر بیرینگ مخروطیبلبرینگ تماس ۴ نقطه ای
رولر بیرینگ کرویبلبرینگ خود تنظیم
 • بلبرینگ شعاعی و محوری و یا بلبرینگ مرکب

بلبرینگ مرکب که از نام آن هم میتوان تشخیص داد هر دو بار محوری و شعاعی را تحمل میکنند . بلبرینگ های تماس زاویه ایی از این نوع بلبرینگ ها هستند.

درواقع این که کدام یک از بلبرینگ های صنعتی موردنیاز است، بستگی به نوع باری دارد که قرار است، تحمل کنند. برای مثال درصورتی که نیاز به تحمل بارهای محوری باشد، بلبرینگ کف گرد، مناسب ترین گزینه خواهد بود و یا برای تحمل بارهای ترکیبی به سراغ استفاده از رولربیرینگ مخروطی می روند. مرکز فروش بلبرینگ پارتاک با داشتن بورس انواع بلبرینگ قادر خواهد بود تا نیاز تمام مشتریان را پاسخگو باشد.بلبرینگ های شیار عمیق یکی از پرکاربردترین و پر استفاده ترین نوع بلبرینگ ها هستند.

بلبرینگ شیارعمیق یا سری شش هزاری (۶۰۰۰)

از دلایلی که باعث رواج بلبرینگ های شیار عمیق یا سری شش هزاری (۶۰۰۰) و فروش بلبرینگ شیار عمیق شده است به طوری که کارفرماهای زیادی به دنبال خرید بلبرینگ شیار عمیق هستند، اصطکاک کم آن ها بود؛ همین اصطکاک کم آن ها باعث می شود که بلبرینگ ها در حین کار صدای زیادی تولید نکرده و همین طور سرعت بالاتری هم داشته باشند، جالب است بدانید قیمت بلبرینگ شیار عمیق نسبت به کارایی که دارد بسیار مناسب است.

در حالت کلی خرید بلبرینگ کار بسیار ساده ای است اما نصب آن یکی از دغدغه های اصلی اپراتور ها می باشد،جالب است بدانید که نصب بلبرینگ های شیار عمیق بسیار ساده و بی دردسر است؛ در واقع دلیل نصب ساده این بلبرینگ ها، ساختار ساده آن ها است که باعث شده تا آن ها نسبت به بلبرینگ های دیگر کم تر نیاز به تعمیر پیدا کنند و نگهداری از آن ها آسان باشد در نتیجه با یک بار خرید بلبرینگ شیار عمیق شما تا مدت ها از تعویض یا تعمیر آن ها بی نیاز هستید که موضوع موجب صرفه جویی در هزینه هایتان می شود. بلبرینگ های شیار عمیق می توانند بارهای شعاعی و محوری را از هر دو جهت تحمل کنند و فروش بلبرینگ شیار عمیق را گسترده تر می کند.

انواع بلبرینگ شیار عمیق یا سری ۶۰۰۰

 • بلبرینگ شیار عمیق تک ردیفه

بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه

 • بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه

بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه

 • بلبرینگ شیار عمیق ضد زنگ
 • بلبرینگ شیار عمیق سرامیکی

نوع آب بند بلبرینگ شیار عمیق سری ۶۰۰۰

 • بلبرینگ  با کاسه نمد فولادی که با حرف zمشخص می شود و اگر در دو طرف بلبرینگ باشد با ۲z  مشخص می شود.
 • بلبرینگ با کاسه نمد لاستیکی که با حروف rs مشخص می شود و اگر در دو طرف بلبرینگ باشد با ۲rs مشخص می شود.

اب بند بلبرینگ شیار عمیق سری 6000

 بلبرینگ  کف گرد

بیرینگ کف گرد

می توان گفت که ساختار بلبرینگ  کف گرد نسبت به انواع دیگر بلبرینگ ها متفاوت است. بلبرینگ های کف گرد در تحمل بارهای محوری بسیار عالی و مقاوم عمل می کنند، لذا اگر بار ورودی به مجموعه شما از نوع محوری است اولین قدم برای شما در جهت بهبود کیفیت و بهره وری خرید بلبرینگ کف گرد می باشد.

نکته ای که درباره بلبرینگ های کف گرد یک طرفه وجود دارد این است که آن ها به هیچ وجه نباید تحت تاثیر نیروی بارهای شعاعی قرار بگیرند در غیر این صورت به سرعت تغییر حالت داده و شما مستلزم به تعویض آن ها و خرید بلبرینگ جدید هستید. قیمت بلبرینگ کف گرد بسیار مناسب است لذا اگر کارایی لازم را برای شما دارد می توانید با خرید بلبرینگ کف گرد در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

انواع بلبرینگ کف گرد

 • بلبرینگ کف گرد سه تکه یا ۵۱۰۰۰
 • بلبرینگ کف گرد پنج تکه یا ۵۳۰۰۰بلبرینگ های کف گرد سری 51000 و 53000

بلبرینگ خود تنظیم

بلبرینگ خود تنظیم شماره 1

همان طور که می دانید ممکن است بلبرینگ ها در معرض صدمات و خطرات زیادی قرار بگیرند. یکی از خطراتی که می تواند مشکلات زیادی را برای بلبرینگ ها و دستگاه هایی که بلبرینگ ها در آن ها قرار گرفته اند ایجاد کند، تغییر زاویه محوری آن ها است به همین دلیل اگر شما در هنگام خرید بلبرینگ دقت کافی نداشته باشید ممکن است با خرید بلبرینگ نامناسب در صورت تغییر زاویه هزینه های هنگفتی را متحمل شوید. عموم فروش بلبرینگ  خود تنظیم مختص به جلوگیری از این مشکل است.

در ساخت بلبرینگ های خود تنظیم، دو ردیف ساچمه و یک حلقه بیرونی به کار می رود و برای همین است که در دستگاه هایی که از بلبرینگ های خود تنظیم استفاده می کنند موقعیت و نسبت قرار گیری بلبرینگ نسبت به شفت متغیر است. پس اگر در سیستم شما زاویه مداما در حال تغییر است توصیه می شود که به فکر خرید بلبرینگ خود تنظیم باشید تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه های خودف بازدهی کارتان را بالا ببرید. در هنگام فروش بلبرینگ توصیه های لازم و نحوی نصب آن به خریداران توضیح داده می شود با این حال اگر تخصص یا تجربه کافی ندارید بهتر است از یک فرد کاردان کمک بگیرید.

انواع بلبرینگ خود تنظیم

 • بلبرینگ خود تنظیم بدون واشر که به بلبرینگ های سری هزاری (۱۰۰۰) و سری دو هزاری (۲۰۰۰) نیز شناخته می شوند.
 • بلبرینگ خود تنظیم با واشر در دو طرف بلبرینگ
 • بلبرینگ خود تنظیم با حلقه داخلی عریض

بلبرینگ خود تنظیم سری 2000

بلبرینگ تماس زاویه ای

بلبرینگ تماس زاویه ای شماره1
حلقه‌های خارجی و داخلی بلبرینگ تماس زاویه‌ای با همدیگر تشکیل زاویه‌ای می‌دهند که سبب می‌شود بتوانند همزمان بارهای شعاعی و محوری را تحمل کنند. این بلبرینگ‌ها با زاویه‌ی تماس ۱۵ درجه، ۳۰ درجه و ۴۰ درجه ساخته می‌شوند. قابلیت تعلیق بار به میزان این زاویه بستگی دارد. هرچه میزان زاویه بیشتر باشد تعلیق بار محوری نیز افزایش می‌یابد. هر چقدر که درجه زاویه کمتر باشد کاربرد آن برای متصل شدن به ماشین آلاتی با سرعت‌های دورانی زیادتر، بیشتر می‌شود.

در بعضی موارد وقتی بلبرینگ روی شفت بسته می شود از دو جهت به آن نیرو وارد میشود. برای درک بهتر مثالی میزنیم. در اسپیندل موتور ها وقتی نوک مته روی قطعه قرار می گیرد بار در راستای عمود به شفت(محور) به بلبرینگ اعمال می شود در مرحله دوم وقتی شروع به براده برداری می کند بار در راستای افقی (از چپ و راست محور) نیرو وارد می شود که بلبرینگ های تماس زاویه ای هردوی این بار ها را تحمل می کنند و نقش مهمی را ایفا می کنند.بلبرینگ های تماس زاویه را با سری ۷۰۰۰(هفت هزاری) نام گذاری می کنند و یکی از پر مصرف ترین بلبرینگ ها هستند.

بلبرینگ تماس زاویه ایی

کاربرد انواع بلبرینگ در صنعت

خیلی کم پیش می آید که شما به یک کارگاه یا کارخانه بروید که در آنجا یکی از انواع بلبرینگ به کاربرده نشود. در اکثر صنایع و کارخانه ها از انواع بلبرینگ برای ساخت تجهیزات و ماشین آلات خود استفاده می کنند به طوری که برخی اعتقاددارند که خرید و فروش بلبرینگ ارتباط مستقیمی با وضعیت صنعت کشور دارد. درواقع هرچه میزان نیاز به بلبرینگ بیشتر باشد به این معنی است که صنعت کشور ما با توسعه و رشد بیشتری همراه است.

البته این به این معنا نیست که تنها بلبرینگ است که بر صنعت کشور تأثیر می گذارد و بقیه فاکتورها اهمیتی ندارند، اما نمی توان تأثیر بازار خرید وفروش این محصول را نادیده گرفت. ازجمله صنایع مطرح که به طور گسترده از بلبرینگ استفاده می کنند می توان به صنایع خودروسازی، کشاورزی، صنعت کاغذ و چاپ، نیروگاه ها، صنعت فولاد، صنعت نساجی و صنعت راه سازی اشاره کرد. به طورمثال یکی از پر مصرف ترین بلبرینگ ها در صنعت خودرو سازی  بلبرینگ چرخ میباشد.

اکثر کارشناسان توصیه می کنند که هنگام خرید بلبرینگ به کیفیت کالا توجه ویژه ای داشته باشید، زیرا خرید یک محصول بی کیفیت با توجه به بالا بودن قیمت بلبرینگ می تواند ضرر زیادی را به خط تولید یک کارخانه وارد کند و باعث توقف خط تولید آن شود. پس حتماً توصیه می شود که برای خرید این محصول به سراغ یک مرکز فروش بلبرینگ معتبر بروید که از ضمانت اصالت کالا و سابقه فعالیت آن مطمئن باشد. مجموعه پارتاک به شما این اطمینان را می دهد که بلبرینگ های باکیفیت از برندهای مطرح را همراه با ضمانت نامه اصالت کالا در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

عدم آگاهی کافی در هنگام خرید بلبرینگ

به دلیل شدت گرفتن تحریم ها در سال های اخیر، تولید محصولات فیک و تقلبی در این سال ها در کشور ما به شدت افزایش پیداکرده است، به گونه ای که تشخیص محصول اورجینال از فیک حتی برای متخصصان نیز دشوار شده است. این قضیه در مورد بلبرینگ نیز صادق است به طوری که کار را برای خریداران و کسانی که دنبال جنس اصل و باکیفیت می گردند، دشوار کرده است. بااین حال هنوز هم می توان جنس اصل را از تقلبی تشخیص داد. برای این کار می توان موارد زیر را موردبررسی قرارداد:

 • نحوه تراش بیرینگ
 • توجه به نام برند حک شده روی محصول
 • ساخت
 • نوع بسته بندی
 • جنس
 • سختی

گاهی اوقات باوجود بررسی این موارد هم در هنگام ارسال محصول برای آزمایش می فهمند که بلبرینگ ارسالی تقلبی بوده است یا بین نمونه های اصلی، تعدادی تقلبی هم دیده می شود. در این راستا از بابت مرکز فروش بلبرینگ و تعهد کاری او مطمئن شوید و از فروشنده بخواهید که مستندات مربوط به واردات بلبرینگ را در اختیار شما قرار دهد. مجموعه پارتاک به شما تضمین اصالت کالا و مستندات واردات محصول را می دهد تا شما خریدی مطمئن و بدون نگرانی داشته باشید.

اندازه بلبرینگ چگونه تعیین می شود؟

اندازه بلبرینگ باید متناسب با وسیله ای باشد که قرار است در آن به کار گرفته شود و این اندازه با سه پارامتر ارتفاع، قطر داخلی و قطر خارجی تعیین می شود. برای خرید یک بلبرینگ مناسب لازم است که شما نسبت به این پارامترها اطلاع کافی داشته باشید. درصورتی که شما بلبرینگی با اندازه نامناسب را انتخاب کنید که متناسب با دستگاه موردنظرتان نباشد، به دلیل عدم تحمل بارهای وارده باعث خارج شدن سیستم از مدار می شود. به منظور آگاهی مشتریان، برای هر محصول یک شماره فنی درج شده است که شما با استفاده از آن می توانید به اندازه سه پارامتر ذکرشده پی ببرید.

به عنوان نمونه، درصورتی که شماره فنی محصول برابر با ۶۲۰۵ باشد، یعنی قطر خارجی آن برابر با ۵۲ میلی متر، قطر داخلی آن برابر با ۲۵ میلی متر و ارتفاع برابر با ۱۵ میلی متر است. درصورتی که این شماره فنی از روی قطعه ساییده شده باشد، می توانید از کولیس یا دیگر ابزارهای اندازه گیری به منظور اندازه گیری دقیق استفاده کنید.

چه عواملی قیمت بلبرینگ را تعیین می کنند؟

عوامل مختلفی تعیین کننده قیمت بلبرینگ هستند که ما در این قسمت، مهم ترین عوامل را به شما معرفی می کنیم. این عوامل موارد زیر را شامل می شوند:

 • جنس بلبرینگ

در ساخت بلبرینگ از آلیاژهای مختلفی استفاده می شود که ازجمله آن ها می توان به فولاد سخت شونده عمقی، فولاد ضدزنگ پرکروم، سرامیک و فولاد سخت شونده سطحی با روش القایی اشاره کرد. بسته به مقاومت بلبرینگ در برابر خوردگی، قیمت آن ها متفاوت است.

 • اندازه بلبرینگ

این که شعاع رینگ داخلی و خارجی بلبرینگ چه اندازه ای باشد در تعیین قیمت آن بسیار اهمیت دارد. شعاع از پارامترهایی است که تعیین می کند، قطعه تا چه اندازه ساخت پیچیده ای دارد و در چه مواردی به کاربرده می شود. چراکه قیمت بلبرینگ های بسیار کوچک یا بسیار بزرگ نسبت به دیگر بلبرینگ ها بسیار بیشتر است.

 • نوع بلبرینگ

ما در بخش های قبلی انواع بلبرینگ را به شما معرفی کردیم که هرکدام بسته به نوع ساخت خود، میزان تحمل بارهای متفاوتی را دارند. میزان تحمل بار با قیمت بلبرینگ رابطه مستقیم دارد. به عنوان مثال، بلبرینگ های خودتنظیم به دلیل مقاومت و سازگاری بالایی که در شرایط مختلفی دارند با قیمت بیشتری به فروش می رسند.

 • برند سازنده بلبرینگ

هرکدام از برندها از مواد و شیوه ساخت مربوط به خود برای ساخت بلبرینگ ها استفاده می کنند که به دنبال آن در فرآیند تولید، متحمل هزینه های مختلفی می شوند. در کشور ما بلبرینگ های ساخته شده توسط برندهای خارجی، به دلیل بالا رفتن قیمت دلار، هزینه واردات و حمل ونقل از قیمت بیشتری نسبت به بلبرینگ های ساخت داخل برخوردار هستند. برای مثال بلبرینگ های چینی از بلبرینگ های آلمانی ارزان تر هستند، اما ازلحاظ کیفیت، بلبرینگ های آلمانی در جایگاه بهتری قرار دارند. پس حتماً در هنگام خرید بلبرینگ با توجه به هدف خود، به سراغ بهترین برند ممکن بروید.

بلبرینگ ها از چه قطعاتی تشکیل شده اند و چگونه کار می کنند؟

زمانی که قرار باشد اصطکاک بین دو سطح در حال حرکت کاهش پیدا کند به سراغ بلبرینگ ها می روند، زیرا حرکت غلتکی آن ها باعث کاهش اصطکاک می شود. بلبرینگ ها وظیفه دارند تا نیرو و حرکت را انتقال دهند و آن ها را در انواع مختلفی تولید می کنند. در ساخت بلبرینگ ها از قطعات اصلی استانداردی استفاده می شود که در زیر آن ها را معرفی می کنیم:

 • قفسه

یکی از قطعات اصلی بلبرینگ ها، قفسه است که وظیفه دارد ساچمه ها را از یکدیگر جدا نگه دارد و کمک کند تا حرکت آن ها به درستی انجام شود. این قفسه ها می توانند به صورت پرس شده، فلزی جامد و پلیمری باشند که با استفاده از روش های ماشین کاری ساخته می شوند. جنس قفسه ها می‎تواند، برنجی، فولادی و یا از پلاستیک جامد باشد. در انتخاب نوع قفسه ها به موارد زیر توجه می کنند:

 • محدودیت صدا
 • محدوده گشتاور راه اندازی و اجرا
 • سرعت چرخش
 • محدوده دمای کار
 • کاسه نمد

کاسه  نمد وظیفه دارد تا از وارد شدن مواد اضافی به داخل بلبرینگ و یا نشت روانکار جلوگیری کند. در ساخت کاسه  نمدها از مواد الاستومری استفاده می شود و طول عمر آن ها بستگی به مواد و درجه حرارتی دارد که با کاسه نمد در ارتباط هستند. به طورکلی کاسه نمدها در دو مدل تماسی و غیر تماسی ساخته می شوند و برای این که با کنس داخلی در تماس باشند برای آن ها یک لبه طراحی می شود.

 • ساچمه

از دیگر قطعات اصلی بلبرینگ ها، ساچمه ها هستند که به آن ها عناصر غلتک نیز گفته می شود. ساچمه ها در شکل های مختلفی ساخته می شوند که برای هرکدام کاربرد متفاوتی تعریف شده است. از انواع مختلف ساچمه ها می توان به مواردی مانند ساچمه بشکه ای، ساچمه سوزنی، ساچمه گرد، ساچمه مخروطی و ساچمه استوانه ای اشاره کرد. زمانی که نیاز به تحمل نیروهای زیاد در جهت های شعاعی و محوری باشد از ساچمه های مخروطی استفاده می کنند.

ساچمه های گرد نیز توان تحمل نیروهای زیاد را دارند بدون این که بلبرینگ آسیب ببیند. در بلبرینگ های کوچک از ساچمه های سوزنی استفاده می کنند. ساچمه های استوانه ای به دلیل ساختار و فاصله کمی که بین آن ها وجود دارد با سرعت بیشتری فرسایش پیدا می کنند. ساچمه های استوانه ای نیز به ساچمه های بشکه ای شبیه هستند، اما فاصله کافی بین آن ها از فرسایش جلوگیری می کند. ساچمه ها می توانند جنس های پلاستیکی، سرامیکی، فولاد آلیاژی کروم و یا جنس های دیگری داشته باشند.

 • کنس داخلی و خارجی

کنس های داخلی و خارجی وظیفه دارند تا ساچمه های در حال چرخش را نگهداری کنند. این کنس ها می توانند از سرامیک و یا پلاستیک ساخته شوند و یا جنس آن ها از فولاد آلیاژی با درصد خلوص بالا باشد. البته در مورادی که نیاز به تحمل درجه حرارت بالا باشد از کنس پلاستیکی نمی توان استفاده کرد و همین طور کنس های پلاستیکی نسبت به فولادی وزن کم تری دارند.

نکات مهم برای انتخاب صحیح در هنگام خرید بلبرینگ

بلبرینگ ها از آن دسته قطعات صنعتی و مکانیکی هستند که قیمت بسیار بالایی دارند به خصوص اگر قرار باشد که شما بهترین نوع آن را انتخاب کنید، اما شما برای داشتن یک انتخاب صحیح در هنگام خرید بلبرینگ لازم است که حتماً مواردی را در نظر داشته باشید. ما برای آگاهی شما این موارد را در ادامه آورده ایم:

 • توجه به نوع بلبرینگ
 • توجه به پارامتر ناهمترازی
 • توجه به پارامتر عمر
 • توجه به پارامتر بار
 • توجه به شرایط کاری
 • توجه به پارامتر دوران
 • توجه به نحوه استفاده از بلبرینگ ها
 • توجه به نحوه نصب بلبرینگ
 •   توجه به سیستم آب بندی
 • توجه به شرایط نگهداری بلبرینگ
 • توجه به پارامترهای قطر داخلی، قطر خارجی و ارتفاع بلبرینگ
 • توجه به شافت و فضای موجود بلبرینگ
 • توجه به جنس بلبرینگ و مواد سازنده آن

چگونه می توان برای خرید بلبرینگ اقدام کرد؟

شما برای خرید بلبرینگ و داشتن یک انتخاب منطقی می توانید طبق یکی از روش های زیر عمل کنید:

 • خرید و فروش بلبرینگ به صورت سنتی

روش سنتی از قدیمی ترین روش ها برای خرید بلبرینگ است که در آن مشتری به شکل حضوری به یک مرکز فروش بلبرینگ مراجعه می کند. در این روش خریدار می تواند تمام بخش های محصول را موردبررسی قرار دهد و از بابت سالم بودن بلبرینگ و هزینه ای که پرداخت می کند، مطمئن شود.

 • خرید و فروش بلبرینگ به صورت آنلاین

روش دوم این است که مشتری در اینترنت به دنبال مراکز فروش معتبر بلبرینگ بگردد و خرید خود را به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام دهد. در این روش لازم است که مشتری حتماً به سابقه فروشگاه و اعتبار آن توجه کند. در اکثر سایت های عرضه  بلبرینگ برای کاربران امکان مشاهده مشخصات فنی محصول، قیمت، برند و بسیاری موارد دیگر وجود دارد تا مشتریان به راحتی بتوانند مقایسه کنند و بهترین گزینه ممکن را برگزینند.

در فروش بلبرینگ چه فاکتورهایی اهمیت دارد؟

به دلیل این که بلبرینگ ها از پرکاربردترین قطعات صنعتی هستند که در صورت وجود مشکل و آسیب ممکن است یک یا چند خط تولید متوقف شود، حتماً باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند و هرگونه اختلال و کمبود در فروش آن ها می تواند مشتریان را با خسارت های زیادی روبه رو کند. مواد اولیه و ترکیبات به کاربرده شده در ساخت بلبرینگ در کیفیت نهایی محصول تأثیر می گذارد و همچنین در پارامترهایی مانند مقاومت فشاری بلبرینگ ها، میزان سختی ساچمه ها و صیقلی بودن آن ها تأثیر خواهد گذاشت.

به عبارتی نوع عناصر به کاربرده شده در ساخت این محصول به طور چشمگیری در عملکرد و میزان مقاومت آن مؤثر هستند. ازجمله عناصری که در ساخت بلبرینگ ها استفاده می شود، می توان به کربن، سیلیسیم، مولیبدنیوم، کروم و منیزیم اشاره کرد. درصد هرکدام از این عناصر در ساخت بلبرینگ بسیار اهمیت دارد. برای مثال میزان کربن در آلیاژ فولاد نهایی این محصول برابر با ۱.۱ درصد است. کربن از عوامل مقاومت قطعه است که مقدار کم تر یا بیشتر آن در عملکرد بلبرینگ و اندازه گیری های آن اختلال ایجاد می کند

چگونه قیمت محصول در فروش بلبرینگ تأثیر می گذارد؟

در بسیاری از قطعات صنعتی، برند تولیدکننده نقش بسزایی در قیمت محصول و فروش آن دارد به طوری که اگر کیفیت برند با افزایش یا کاهش مواجه شود، قیمت ها با نوسان روبه رو خواهند شد. این قضیه در تولید بلبرینگ نیز صادق است و شما با مراجعه به سایت فروشگاه های اینترنتی می توانید متوجه شوید که این فروشگاه با کدام برندهای تولیدکننده بلبرینگ فعالیت می کند. به دلیل این که هرکدام از این برندها از متریال و روش های متنوعی در ساخت محصولات خود استفاده می کنند، کالاهای خود را با قیمت های متفاوتی روانه بازار می کنند.

به طور طبیعی در برندهایی که از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا برای ساخت محصولات خود استفاده می کنند، ما شاهد قیمت های بالاتری هستیم.سعی کنید برای خرید بلبرینگ به سراغ برندهای مشهور و معتبری بروید و بررسی کنید که کیفیت ساخت محصولات تا چه اندازه برایشان اهمیت دارد. اگر به سراغ بلبرینگ هایی می روید که دارای مشخصات زیر باشند، باید انتظار افزایش قیمت در آن ها را داشته باشید. این مشخصات شامل موارد زیر هستند:

 • میزان مقاومت فشاری قطعه
 • قابلیت اصطکاک
 • میزان اصطکاک
 • میزان صیقلی بودن ساچمه ها
 • میزان انتقال حرارت
 • مقدار سختی ساچمه ها و کیفیت آن ها

واردات بلبرینگ و فروش آن

همه ما می دانیم که کشور چین تا چه اندازه در ساخت قطعات و محصولات مختلف و صادرات آن ها به سراسر دنیا خبره است و به رقابت با کشورهای مطرحی مانند آلمان و آمریکا می پردازد. از اوایل دهه ۸۰ بود که کشور چین شروع به ساخت بلبرینگ هایی با سوءاستفاده از برندهای مشهور دنیا مانند SKF، FAG و موارد دیگر کرد و آن ها را به بازار ایران وارد کرد به گونه ای که اکنون سهم فروش محصولات آن در بازار تا حد زیادی بالا رفته است.

چین در حال تلاش برای بالا بردن کیفیت ساخت بلبرینگ های خود است و تنوع در کیفیت ساخت بلبرینگ های ساخت چین، باعث شده تا با قیمت های متفاوتی در بازار عرضه شوند. مجموعه پارتاک تلاش کرده است تا برترین تولیدکنندگان بلبرینگ چینی را شناسایی کند و انواع مختلف آن ها را برای رفع نیاز مشتریان در مجموعه خود اختصاص دهد. علاوه بر بلبرینگ های چینی شما می توانید بهترین بلبرینگ های ساخت برندهای مطرح دنیا مانند ژاپن، آلمان و آمریکا را از فروشگاه پارتاک تهیه کنید.

خرید و فروش بلبرینگ چینی و ژاپنی

در کشور ما قیمت بالای بلبرینگ های آمریکایی، آلمانی و سوئدی و مشکلات واردات آن ها باعث شده است تا خریداران بیشتر نسبت به خرید بلبرینگ های چینی تمایل نشان دهند. به همین دلیل در این چند سال اخیر، شرکت های چینی تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا با به کارگیری راهکارهای متنوع، محصولات خود را با بهترین کیفیت روانه بازارهای سراسر دنیا کنند.

ژاپن ازجمله کشورهای پیشرفته دنیاست که برای ساخت محصولات خود از برترین تکنولوژی های روز دنیا استفاده می کند. شما با نگاه کردن به بلبرینگ های ژاپنی متوجه کیفیت بالای آن ها می شوید درحالی که ازلحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه هستند. از برندهای معروف ژاپنی درزمینهٔ تولید بلبرینگ می توان به مواردی چون NSK، NTN، KOYO و NACHI اشاره کرد. کیفیت بالا و قیمت اقتصادی بلبرینگ ها باعث شده است تا مشتریان تمایل زیادی به خرید آن ها داشته باشند، اما در هنگام خرید بلبرینگ های ژاپنی حتماً به اصل بودن آن ها توجه کنید و به سراغ یک مرکز فروش بلبرینگ معتبر بروید.

پرفروش ترین بلبرینگ ها

در بین بلبرینگ های مختلفی که تولید می شوند، تعدادی از آن ها در دسته پرفروش ترین ها قرار دارند  که در زیر آن ها را معرفی می کنیم:

 • بلبرینگ ۶۳۱۷
 • بلبرینگ NU 213
 • بلبرینگ ۶۲۰۲
 • بلبرینگ ۲۲۲۲۲
 • بلبرینگ ۱۲۱۱
 • بلبرینگ ۷۲۰۶
 • بلبرینگ ۳۰۳۱۳
 • بلبرینگ ۵۱۱۰۹

بلبرینگ های خاص

تعدادی از بلبرینگ های موجود در بازار بسیار خاص و کمیاب هستند که ما در ادامه آن ها را معرفی می کنیم:

 • بلبرینگ سرامیکی و دمابالا
 • یاتاقان بلبرینگی
 • بلبرینگ استوانه ای
 • بلبرینگ تماس زاویه ای
 • بلبرینگ خودتنظیم
 • بلبرینگ کم فالور
 • بلبرینگ راد اند
 • بلبرینگ یک طرفه

برندهای مطرح تولیدکننده بلبرینگ

مشهورترین برندهای تولیدکننده بلبرینگ عبارت اند از:

 • بلبرینگ NACHI
 • بلبرینگ SKF
 • بلبرینگ KG
 • بلبرینگ DPI
 • بلبرینگ NDB
 • بلبرینگ GT
 • بلبرینگ TIMKEN
 • بلبرینگ Koyo
 • بلبرینگ NSK
 • بلبرینگ FAG
 • بلبرینگ INA
 • بلبرینگ NTN
 • بلبرینگ KYK

فروش بلبرینگ ناچی

بلبرینگ ناچی یک از مشهورترین و محبوب ترین برند های بلبرینگ در صنعت جهان میباشد . این بلبرینگ ساخت کشور ژاپن است .و در  ساخت آن از دقت فوق العاده ایی بهره برده شده است.اطلاعات بیشتر از بلبرینگ ناچی  کلیک کنید.

تصویری از بلبرینگ ناچی

فروش بلبرینگ KG

بلبرینگ KGمعروف ترین برند بلبرینگ چینی است و دلیل محبوبیت آن در میان صنعتگران  داشتن نشانه استاندارد ISO9001 میباشد.برای اطلاعات بیشتراز بلبرینگ kg  کلیک کنید. همچنین می توانید از فروشگاه ما بر روی دیوار دیدن نمایید

تصویری از بلبرینگ های kg

 

فروش بلبرینگ SKF

شرکت SKF بزرگترین تولید کننده بیرینگ در جهان محسوب میشود این شرکت سویدی دارای نمایندگی در  ۱۳۰ کشور جهان میباشد و از بزرگترین صنایع در دنیا محسوب میشود.برای اطلاعات بیشتراز بلبرینگ skf کلیک کنید.

تصویری از بلبرینگ skf

 

فروش بلبرینگ NDB

این شرکت کره ایی بیشتر در بخش بلبرینگ های مورد استفاده در خودرو و صنعت از انواع بلبرینگ ها و رولر بیرینگ ها فعالیت میکند.البته این بلبرینگ در چین تولید می شود.اطلاعات بیشترازبلبرینگ ndb  کلیک کنید.

تصویری از بلبرینگ ndb

 

فروش بلبرینگ کویو

یکی دیگر از برند های مشهور ژاپنی برند کویو میباشد که در تولید بلبرینگ و رولبرینگ فعالیت دارد. این شرکت تخصص خاصی در ساخت بلبرینگ در صنعت خودرو سازی دارد.اظلاعات بیشتراز بلبرینگ کویو کلیک کنید.

تصویری از بلبرینگ koyo

 

فروش بلبرینگ NTN

بلبرینگ های NTN در ۳۳ کشور دنیا عرضه مشود و در صنعت هایی همچون خودرو – ماشین آلات ساختمانی – پزشکی به کار گرفته میشود.این برند ژاپنی در تلاش بوده تا هم پای برند های دیگر به مسیر خود ادامه دهد.اطلاعات بیشتراز بلبرینگ ntn کلیک کنید.

تصویری از بلبرینگ ntn

 

فروش بلبرینگ KYK

شرکت kyk که پیش تر با عنوان شرکت بلبرینگ سازی Yamakai شناخته می شد یکی از قدیمی ترین شرکت ها در زمینه تولید انواع بلبرینگ و رولر برینگ محسوب می شود که در سال ۱۹۵۲ در شهر اوزاکای ژاپن تاسیس شد. اطلاعات بیشتر از بلبرینگ kyk  کلیک کنید.

تصویری از بلبرینگ kyk

 

فروش بلبرینگ DPI

اگر از مصرف کنندگان بیرینگ های چینی باشید مطمعنا نام شرکت  DPI را شنیده اید . شرکت DPI که توسط آقای موکش وورا تاسیس شده است یکی از پر مصرف ترین نوع بلبرینگ های چینی در صنعت میباشد. اطلاعات بیشتراز بلبرینگ dpi  کلیک کنید.

تصویری از بلبرینگ dpi

فروش بلبرینگ GT

شرکت GT یا همان Great Trust bearing یک شرکت توزیع کننده بلبرینگ در امارات متحده عربی است این شرکت به خودی خود کارخانه ایی ندارد و با شرکت های تولید بلبرینک چینی همکاری میکند و تنها نام برند GT بر روی این بلبرینگ ها میخورد.اطلاعات بیشتربلبرینگ GT کلیک کنید.

gtتصویری از بلبرینگ

فروش بلبرینگ FAG و INA

گروهی آلمانی به نام شفلر که توسط دکتر جرج شفلر و برادران ویلهلم تاسیس شد از مالکان شرکت های FAG , INA هستند که در زمینه برینگ های صنعتی – هوا فضا – خودروسازی فعالیت میکنند.

تصویری از بلبرینگ ina

فروش بلبرینگ Timken

timken یک برند فوق العاده مرغوب امریکایی است که اکثرا در راه سازی و حفاری و همینطور سنگ شکنهای امریکایی استفاده میشود . این برند معمولا در بازار کمیاب هست . بلبرینگ تیمکن اصلی را می توانید از گروه صنعتی پارتاک تهیه نمایید. اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

تصاویری از بلبرینگ timken

 

سؤالات متداول

 • فروش بلبرینگ های صنعتی در پارتاک کدامند؟

ازجمله بلبرینگ های ساخت برندهای مطرح در گروه صنعتی پارتاک می توان به این موارد اشاره کرد: ناچی، کویو، NTN، KYK، kg، dpi، gt، ndb، NMB، FAG، INA، SKF، Timken

 • رایج ترین بلبرینگ ها در صنعت کدام اند؟

بلبرینگ تماس زاویه ای، کف گرد، شیار عمیق و سرامیکی از پرکاربردترین بلبرینگ ها در صنعت هستند.

 • در بین بلبرینگ های چینی و ژاپنی کدام یک بهتر هستند؟

بلبرینگ های ژاپنی کیفیت بسیار بالایی دارند و بر اساس تکنولوژی های روز دنیا ساخته می شوند. همچنین در کنار کیفیت بالا از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار هستند.

 • آیا بلبرینگ های پارتاک صنعت از برگه اصالت کالا برخوردار هستند؟پارتاک صنعت خود را متعهد می داند که اصول اخلاقی و انصاف را رعایت کند و به شما از بابت کیفیت و قیمت بلبرینگ ضمانت دهد. این گروه بلبرینگ های خود را با تضمین اصالت کالا به فروش می رساند و برای آن ها قابلیت خدمات پس از فروش قرار داده است.

مشاوره و فروش بلبرینگ

گروه صنعتی پارتاک برای سهولت شما صنعتگران عزیز  با پشتوانه تجربه ده ساله و بکارگیری متخصصین و مهندسین  همواره در نطر داشته است در ضمینه مکانیک و برق صنعتی به شما بزرگواران راهکارها و پیشنهادات خود را ارایه دهد. لذا برای خرید آسان و مطمین از شما دعوت میشود از درگاهای ارتباطی پارتاک صنعت با ما در تماس باشید .

امتیاز خود را ثبت کنید.

وجه تمایز ما

مشاوره فنی
ضمانت اصالت کالا
تضمین قیمت
تحویل فوری کالا

برای دریافت کاتالوگ محصولات SKF کلیک کنید.

برای دریافت کاتالوگ محصولات NACHI کلیک کنید.

محصولات مرتبط

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

فرم سفارش محصول