جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فروش زنجیر صنعتی

برای خرید انواع زنجیر لازم است به مراکز فروش زنجیر صنعتی معتبر مراجعه کنید ، زیرا زنجیرهای صنعتی قطعات مکانیکی مهمی در دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی به حساب می آیند و در صورت استفاده از زنجیر نامرغوب ممکن است دستگاه های شما متحمل خرابی و خسارت شوند.  از مهمترین نکاتی که باید در هنگام خرید زنجیر مورد نیاز خود به آن توجه کنید عبارتست از آشنایی با انواع زنجیر ، نوع کاربری زنجیر ، شرکت سازنده و جنس ساخت زنجیر است.

پارتاک صنعت، وارد کننده و تامین کننده انواع قطعات اتوماسیون صنعتی

انواع و برندهای زنجیر صنعتی

زنجیر صنعتی سایز ۸۰

روند سفارش محصول از پارتاک صنعت

گروه صنعتی پارتاک با سابقه بیش از ده سال در تامین قطعات مکانیکی و تجهیزات صنعتی مفتخر است با ارائه مشاوره فنی مناسب در انتخاب  انواع زنجیر متناسب با دستگاه شما ، با کیفیت ترین زنجیرهای صنعتی از معتبرترین برندهای روز بازار را در کوتاهترین زمان به دست شما صنعتگران عزیز برساند . برای دریافت مشاوره  و استعلام قیمت انواع زنجیر صنعتی با ما تماس بگیرید .

آشنایی با انواع زنجیر صنعتی

از انواع زنجیرهای صنعتی می توان به نوع فولاد و کربن ، زنجیر استیل ، شاخک دار و  بی صدا اشاره کرد . متداول ترین نوع زنجیر صنعتی ،  زنجیر فولاد کربن و زنجیر استیل است . انواع مختلفی از زنجیرهای صنعتی در مدل‌های یک ردیفه و چند ردیفه تولید می‌شوند که در صنعت و ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. زنجیرهای صنعتی یکی از مهم‌ترین ابزارها برای انتفال نیروهستند . برای انتقال نیرو ازنوع Roller Chains استفاده می شود که پر مصرف ترین نوع زنجیرهای صنعتی می باشند. در شرایطی که بار ها سنگین و از نوع کششی باشند بهترین گزینه برای انتقال نیرو استفاده از زنجیر رولر می باشد.

تصویر زنجیر صنعتی 3 متری

زنجیر صنعتی کانوایر

نوع پرمصرفی از زنجیرهای صنعتی برای انتقال بار، زنجیر صنعتی کانوایر ( Conveyor Chains ) می باشد . برای مثال در سیلوهای گندم حرکت نوار نقاله برای جابه جایی بار بوسیله این نوع زنجیر انجام می شود .زنجیرهای کانوایر به گونه ای ساخته شده اند  که در عین تحمل فشار زیاد ، بدون خمش و خارج شدن از مسیر بارهای بسیار سنگین را به راحتی جابجا کنند . زنجیرهای کانوایر در ابعاد بزرگ تولید می‌ شوند و برای دستگاه‌های مختلف مانند ماشین‌ آلات کشاروزی،  ماشین آلات کود دهی، لوله سازی و سایر صنایع کاربرد دارند .

 زنجیر غلتکی

ازپرکاربردترین  انواع زنجیرهای صنعتی ، زنجیر غلتکی است که کاربرد آن در دوچرخه ، موتور سیکلت و ماشین آلات کشاورزی بسیار زیاد است . زنجیرهای غلتکی به گونه ای ساخته شده اند که برای استفاده از آنها باید از چرخ دنده زنجیر استفاده کرد . تمام زنجیرهای غلتکی، ساختاری دارند که در هنگام حرکت چرخش را افزایش می دهند و در عین حال بارهای ضربه ای روی چرخ دنده زنجیر کاهش می یابد . مقاومت و دوام زنجیرهای غلتکی بالا است و روانکاری بسیار ساده ای دارد .

زنجیر شاخکدار

زنجیر شاخکدارنیز نوع دیگری از زنجیرهای صنعتی است که برای انتقال بار و انتقال نیرو بسیار پرکاربرد است. استفاده از زنجیر شاخکدار برای انتقال بار و یا بلندکردن وزن هایی بالاتر از یک تن برای مسافت هایی در حد ۵۰ متر و بالاتر مناسب ترین گزینه است . از مزایای زنجیر شاخکدار این است که علاوه بر انتقال نیرو، قابلیت حمل همزمان بار با چند محور متفاوت را دارد. استفاده از این نوع زنجیر، باعث کاهش هزینه‌ها، حمل بار آسان بار و آسیب دیدگی کمتر به دستگاه می شود .

تصویری از زنجیر شاخکدار

مدل ها و استانداردهای زنجیر صنعتی

زنجیرهای انتقال نیرو با استفاده از دو استاندارد a و b دسته بندی می‌شوند. زنجیرهای نوع a شامل شماره‌های  ۴۰، ۵۰، ۶۰ ، ۸۰ الی ۲۴۰ هستند که تا شش ردیف وجود دارند و دارای سه مدل اصلی زنجیر شاخک‌دار، یک‌طرفه و دو طرف شاخک‌دار هستند. این نوع زنجیرها مطابق استانداردهای ANSI، ISO 606 و DIN 8188 نام‌گذاری می‌شوند. به این زنجیرها، زنجیرهای آمریکایی نیز گفته می‌شود.

زنجیرهای نوع استاندارد b  شامل شماره‌های ۰۸b، ۱۰B ، ۱۲B الی ۷۲B  هستند. این نوع زنجیر نیز همانند نوع a تا ۶ ردیف تولید شده و دارای سه مدل یک‌طرف شاخک‌دار، ساده و دو طرف شاخک‌دار هستند. سری b طبق استانداردهای DIN 8187 و ISO 606 نام‌گذاری می‌شود و به آن‌ها اصطلاحاً اروپایی می‌گویند. تفاوت زنجیر های سری a و b  در شکل ظاهری زنجیر می باشد . زنجیر های سری a به صورت منحنی شکل و زنجیرهای سری b صاف می باشد . این تفاوت در تحمل بار ، نیرو و طول عمر زنجیر تاثیر گزار خواهد بود.

جنس زنجیر صنعتی و نوع آبکاری آن

زنجیرها از جنس‌های مختلفی مثل آهن، فولاد، استیل، ورق گالوانیزه و پلاستیک ساخته شده‌اند و شما باید جنس مورد نیاز خود را با توجه به کار خود انتخاب کنید . عاملی که باعث افزایش طول عمر و کیفیت زنجیر می شود جنس زنجیر ،  قالب زنجیر و آبکاری زنجیر است. جنس فولاد به کار رفته در زنجیر به صورت معمول ck45 می باشد. برخی اوقات این زنجیرها به جنس تفلون نیز ساخته می‌شوند. برای اینکه زنجیرهای صنعتی به سرعت خراب و پاره نشوند، آنها را آبکاری می کنند و از پوشش گالوانیزه برای افزایش عمر و مقاومت این زنجیر استفاده می‌ کنند . مهم ترین دلیل بالا رفتن قیمت زنجیر نوع آبکاری آن است . هر چقدر آبکاری با آلیاژ بهتری صورت گیرد باعث خوردگی کمتر ، اصطحکاک کمتر و بالا رفتن طول عمر زنجیر می شود.

تصویری از زنجیر صنعتی و جنس و آبکاری آن

مشخصات فنی زنجیر صنعتی و جدول استاندارد زنجیر صنعتی

تصویر زیر مشخصات فنی زنجیر صنعتی و جدول استاندارد زنجیر صنعتی در ابعاد مختلف را نشان می دهد . از مهم‌ترین معیارهای انتخاب زنجیر مناسب اندازه و ابعاد آن است که باید استاندارد باشد . ضروری است که شما  با توجه به صنعت، کار و ابعاد چرخ دنده‌ها زنجیر مناسب را انتخاب کنید در غیر این صورت به زودی زنجیر آسیب می‌بیند. انتخاب زنجیر اسناندارد  با توجه به سلیقه ممکن نیست و شما باید برای انتخاب زنجیر متناسب با دستگاه خود لازم است با یک کارشناس خبره مشورت کنید.

مشخصات و مختصات زنجیر صنعتی

جدول مشخصات زنجیر صنعتی

 شماره زنجیر صنعتی

از موارد مهم در تعیین کاربرد زنجیر صنعتی شماره زنجیر است .  انواع زنجیر صنعتی با درجه ‌بندی‌های مختلف یا همان شماره های مختلف ساخته می شوند و برای کاربرد در دستگاه های مختلف از شماره های مختلفی استفاده می شود .  شماره زنجیر میزان مقاومت ، تحمل بار و استحکام در کشش را تعیین می کند. شماره زنجیر عددی است که به‌ عنوان مقاومت شکستگی نیز شناخته می‌شود و بر حسب نیوتن بر میلی‌متر مربع محاسبه می‌شود. متناسب با نوع کاربری و دستگاه مورد نظر باید شماره زنجیر مناسب انتخاب شود و این اطمینان حاصل شود که زنجیر در حین کار پاره نشود . زنجیرهای شماره ۴۰ ،۵۰، ۶۰ ، ۸۰ ، ۱۰۰ ،۱۲۰ ، ۱۴۰ ، ۱۶۰ ، ۱۸۰ ، ۲۰۰ و ۲۴۰ بیشترین کاربرد را در دستگاه های صنعتی دارند .

کاربرد زنجیر شماره ۴۰ بیشتردر کارهای معمولی و سبک است و برای کارهای سنگین مناسب نیست . در حالت کلی از زنجیر ۴۰ برای جابجایی وزن های زیر ۳ تن ( ۳۰۰۰ کیلوگرم ) استفاده می شود . استفاده از زنجیر ۴۰ برای بکسل ، انتقال و جابجایی بار ، نوار نقاله و ریل مناسب است

زنجیر شماره ۵۰ دارای قدرت بیشتری از زنجیر ۴۰ است. کاربرد زنجیر ۵۰ در جابجایی بارهایی است که وزن آن ها ۳ تن و کمی بیشتر باشد . مثلا برای یدک کردن و جابجایی کامیون یا کانتینر

زنجیر شماره ۶۰  دارای مقاومت و دوام بالاتر است زیرا از فولاد کربنی ساخته ‌شده است. این ویژگی باعث می شود کاربرد این زنجیر در فعالیت های سنگین بیشتر باشد

زنجیر شماره ۸۰ از فولاد آلیاژی ساخته ‌شده در نتیجه بسیار مستحکم و با دوام است . کاربرد زنجیر ۸۰ در فعالیت های سنگین مانند بالابردن وزن های سنگین در ارتفاع بالا ، بکسل کردن وزن های بالا و کاربرد در صنعت معدن و بکسل می باشد . زنجیر ۸۰ دارای قابلیت ۲۰ درصد کشیدگی بدون پارگی است و برای کارهای سنگین مناسب می باشد .

زنجیر شماره ۱۰۰ یکی از قوی‌ترین انواع زنجیر صنعتی است و برای کارهای بسیار سنگین مناسب می باشد .  این زنجیر حدود ۳۰ درصد نسبت به زنجیر ۸۰ قوی تر است و می‌تواند وزن های بالای ۱۵ تن را تحمل کند.

گرید زنجیر صنعتی

گرید زنجیر صنعتی نیز پارامتر دیگری است که با توجه به محیط و شرایط محیطی که زنجیر در آن کار می کند تعیین می شود . زنجیرها در محیطی که کار می کنند باید در برابر رطوبت ، حرارت و سایر شرایط محیطی مقاوم باشند و دچار فرسایش و آسیب نشوند . مهمترین گریدهای زنجیر صنعتی به صورت زیر است

گرید ۳۱۶ : کاربرد این زنجیردر محیط هایی است که حرارت بالا دارد و یا مواد شیمیایی در آن محیط  وجود دارد که باعث خوردگی زنجیر می شود . زنجیر گرید ۳۱۶ در برابر خوردگی و حرارت بالا مقاوم است .

گرید ۳۰۴ : کاربرد این زنجیر نیز همانند گرید ۳۱۶ در محیط هایی است که حرارت و احتمال خوردگی زیاد است با این تفاوت که گرید ۳۰۴ ظاهر زیباتری نسبت به ۳۱۶ دارد .

گرید ۶۰۰ : کاربرد این زنجیر در محیط هایی که حرارت بسیار بالا دارد است . زنجیر گرید ۶۰۰ دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی است .

کاربرد زنجیر صنعتی

در ماشین آلات کشاورزی ، زنجیر صنعتی کاربرد زیادی دارد .برای مثال در دستگاه کمباین زنجیر قطعه بسیار مهمی است . همچنین در نوار نقاله و بالابر زنجیرهای صنعتی بسیار کاربرد دارند .زنجیرها اگر در ماشین آلات استفاده نشوند ، ماشین آلات به زودی خراب شده و عمرشان کم می‌شود در نتیجه این وسایل با کاهش فشار باعث افزایش عمر ماشین آلات می‌شوند . در مشاغل دیگری مانند  کارخانه‌های سنگ‌بری، راه سازی، سیمان، فولاد و غیره نیز زنجیرها کاربرد دارند.استفاده از زنجیرهی صنعتی در مقایسه با تسمه برای سرعت های نسبتا کم و گشتاورهای بالاترانتخاب مناسب تری می باشد . از جمله مواردی مانند: کاهش دهنده سرعت برای گیربکس ، درایوهای نوار نقاله وچنگال بالابر.

زنجیر صنعتی همراه با چرخ زنجیر

مزایای استفاده از زنجیر صنعتی

  • زنجیرهای صنعتی عمر دستگاه‌ها را افزایش می‌دهند.
  • فشار کار را از روی دستگاه‌های گرانقیمت بر می‌دارند.
  • با زنجیرها می‌توان نیرو را در فاصله زیاد نیز حفظ کرد.
  • زنجیرها می‌توانند حرکت و قدرت را هم‌زمان به چند دستگاه انتقال دهند.
  • از زنجیرها می‌توانید در محیط‌های با حرارت بالا، کثیف، دارای رطوبت و غیره استفاده کنید و هیچ‌گونه محدودیتی در این رابطه وجود ندارد.
  • راندمان زنجیرها بسیار بالا است.

در کاربردهایی که مقاومت در برابر خوردگی و فرسایش ضروری است و تعمیر و نگهداری مکرر مناسب نیست (مانند خط تولید اتوماتیک ) استفاده از زنجیر خود روانکار ضروری است. در مجموع استفاده و کاربرد زنجیرهای صنعتی در موارد زیر است :

  • خودروسازی
  • کشاورزی و مواد غذایی
  • صنعت نفت و پتروشیمی
  • صنعت آهن و فولاد

قیمت زنجیر صنعتی

قیمت زنجیر صنعتی کاملا بر اساس جنس ساخت ، شماره زنجیر ، مدل زنجیر ، نوع کاربری و برند سازنده آن تعیین می شود . زنجیرها از نظر ابعاد، جنس ساخت و تعداد ردیف متفاوت هستند، در نتیجه قیمت‌ زنجیر بسیار متغیر است. در ساخت زنجیرها باید بسیار حساس بود چون هرگونه اشتباه امکان دارد کارایی آن‌ها را مختل کند . بدیهی است که برندهای مطرح تولید کننده زنجیرهای صنعتی با تکنولوژی ساخت به روز و استفاده از متریال مرغوب و استانداردهای لازم محصولات با کیفیت تولید می کنند و هرچه کیفیت زنجیر بالاتر باشد قیمت زنجیر نیز بالاتر است.

برخی از دستگاه‌های صنعتی یا ماشین آلات‌ها بسیار گران قیمت هستند و اگر دچار مشکل شوند شما باید هزینه‌ ی بسیار بیشتری بدهید تا ماشین یا دستگاه شما تعمیر شود . در نتیجه زنجیرهای صنعتی فشار را از روی دستگاه‌های گران قیمت شما برداشته و از آن‌ها محافظت می‌کند. شما با خرید زنجیر صنعتی با کیفیت در اصل سرمایه گذاری می‌کنید تا هزینه بیشتری برای تعمیر دستگاهتان ندهید.

خرید زنجیر صنعتی از مرکز فروش زنجیر صنعتی

برای خرید زنجیر صنعتی لازم است به یک مرکز فروش زنجیر صنعتی معتبر و با سابقه مراجعه کنید تا علاوه بر آگاهی از انواع و مدل ها و شماره های مختلف زنجیر و نوع کاربری آن برای دستگاه مورد نظر خود ، قیمت و برند زنجیر مناسب با نوع کاربری خود را پیدا کنید  . گروه صنعتی پارتاک مرکز فروش زنجیر صنعتی در اصفهان و تهران و تامین کننده انواع زنجیرهای صنعتی از برندهای معتبر و با کیفیت مانند دانگوا ، اطلس ، ZHD ، KANA و … است و مفتخر است زنجیرهای مورد نیاز شما را با بهترین قیمت و ضمانت کیفیت به شما مشتریان و صنعتگران عزیز عرضه کند . برای استعلام قیمت زنجیر صنعتی در انواع و برندهای مختلف و برای ثبت سفارش و خرید مطمئن با ما تماس بگیرید .

امتیاز خود را ثبت کنید.

وجه تمایز ما

مشاوره فنی
ضمانت اصالت کالا
تضمین قیمت
تحویل فوری کالا

محصولات مرتبط

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ × ۲ =

فرم سفارش محصول